Tarihi ve doğal güzellikleri Geyve’de yaşadılar

70 bin ton rekolte bekleniyor
Ekim 9, 2019
Başkan Kaya; Geyve’yi Seviyorum
Ekim 9, 2019

Tarihi ve doğal güzellikleri Geyve’de yaşadılar

 

Mimarlar Geyveyi Gezdi

 

Sakarya Mimarlar Odası tarafından düzenlenen gezide, katılımcılara ilçenin tarihi ve doğal güzellikleri hakkında bilgi verildi.

Sakarya Mimarlar Odası Başkanı Sami Kafadar tarafından düzenlenen geziye oda üyesi mimarlar ve mimarlık fakültesi öğrencileri katıldı. Gezi ekibinde Taraklı Belediyesi Kültür Müdür Vekili Şahin Akı da yer aldı. Gezinin ilk durağı Geyve Nehir Park Tesisi oldu. Birlikte yapılan kahvaltı sonrasında araştırmacı yazar Namık Cihan Geyve İlçesinin tarihi-tarımı ve sosyal yapısı konularında bilgilendirmelerde bulundu. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’da kahvaltıya katıldı. Kısa konuşmasında ilçede yapılan sosyal mekanları tanıttı.

TARİHİ MEKANLAR
Sakarya Mimarlar Odası Başkanı Sami Kafadar destekleri için Belediye Başkanı Murat Kaya’ya teşekkür etti. Grup daha sonra Elvan Bey Zaviyesi ve Kepekli Camiinde incelemelerde bulundu. Yazar Cihan bu mekanlar hakkında açıklamalarda bulundu. Gurup Seyir Terası ve Yöresel Ürünler Üretim Merkezini de ziyaret etti. Sunulan ürünleri inceleyen konuklar alışveriş de yaptı. Alış veriş sonrasında Mimarlar Odası Üyesi konuklar İlçeden ayrılarak, gezinin diğer ayağı olan Taraklı İlçesine  gitti. Namık Cihan/ Geyve