İstanbul’dan gelen heyet Geyve’de ayva hasadı yaptı.

Geyve Gençlik Merkezi’nde çalışmalar başladı
Kasım 19, 2021
Başkan Kaya’dan 98’inci yıl mesajı
Kasım 19, 2021

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, İstanbul Maltepe Kaymakamı Bahri Tiryaki, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz ve beraberindeki 60 akademisyeni ağırladı.

DOLU DOLU BİR GÜN

Sabahın erken saatlerinde Sakarya’nın doğal güzellikleri ile tanınan ilçesi Geyve’ye gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, İstanbul Maltepe Kaymakamı Bahri Tiryaki, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz ve beraberindeki 60 akademisyen Geyve’de doğanın keyfini çıkardı. ‘Sarı elmas’ olarak adlandırılan ayva hasadına da katılan İstanbullu misafirler dolu dolu bir gün geçirdi.

TEŞEKKÜRLERİNİ SUNDULAR

Hasadın ardından Geyve Belediyesi’nin başarılı projelerinden olan Yöresel Ürünler Merkezi’nde tamamı Geyve’de yapılan ürünleri inceleyen misafirler, geleneksel yöntemlerle yapılan ürünlere verdiği önemden dolayı Başkan Kaya’yı takdirle karşıladı. Seyir terasında şehri izledikten sonra Esenköy Yaylası ve Çine Taşı Orman Gözetleme Kulesi arası treking yapan heyet misafirperverliği ve başarılı projeleri nedeniyle Başkan Kaya’ya teşekkürlerini sunduktan sonra dönüş yolculuğuna koyuldu.

 

İstanbul’dan gelen heyet Geyve’de ayva hasadı yaptı.