Geyve’yi Festival Coşkusu Sardı.

Başkan Kaya; Geyve’yi Seviyorum
Ekim 9, 2019
‘Dualarımız Mehmetçikle’
Ekim 10, 2019

Geyve Ayva festivali programı belli oldu Geyve’yi Festival Coşkusu Sardı

 

Geçtiğimiz iki yıl boyunca büyük coşkuyla gerçekleştirilen Geyve Ayva Festivalinin bu sene üçüncüsü 12-13 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek. İlçeyi şimdiden 3. Ayva Festivali coşkusu sardı.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Ekim ayının ikinci hafta sonunda gerçekleştirilecek Ayva Festivali’nin ilçeye değer katacağını belirterek herkesi etkinliğe davet ederken, Ayva festivalinin de programı açıklandı.

 İLK GÜN KONT ADNAN, TUĞÇE KANDEMİR

Geyve Belediyesi  12-13 Ekim tarihlerinde düzenleyeceği festivalle ilçede birçok etkinlik yapacak. Ayva Festivali dışarıdan gelecek misafirlere ilçenin sıcak ve samimi yüzünü de gösterecek. Festivalin ilk günü saat 13:30 da kortej yürüyüşü ile başlayıp protokol konuşmaları, tarım fuarı, halk oyunları, Ayva tatlısı ve yöresel lezzetler yarışması, Kalp ve Damar cerrahı Doç.Dr. Halit Yerebakan konferansı ile devam edip gece  Karadeniz müziğinin ekolü Kont Adnan ve Tuğçe Kandemir konseri ile son bulacak.Havai Fişek gösterisinin ise gecenin sonunda ayrı bir yeri olacak.

EMİR VE EKİN GENÇLERİ COŞTURACAK

Geçtiğimiz yıl ki Ayva Festivalinin her iki gecesinde yapılan ve halk tarafından büyük beğeni ile izlenen halk konserleri bu yıl ki festivalde de iki gecede yapılacak.

İlk gün Kont Adnan ve Tuğçe Kandemir ile coşacak olan Geyveliler ikinci gün Emir Şamur, Ekin Uzunlar ile dolu dolu eğlenmeye devam edecek.Ayvanın başkenti Geyve’de en güzel ayva yarışması ile başlayacak olan 3. Ayva Festivalinin 2. Günü Bando Gösterisi, Geyve Yöresel ürünler üretim merkezinde Uçurtma Şenliği, ve genç sanatçıların konserleri sonrasında havai fişek gösterisiyle gece son bulacak.

İLÇEYE DEĞER KATACAK

Festivalle ilgili konuşan Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Ayva’nın Başkenti Geyve sloganıyla çıktığımız yolda ilçenin ayvasını dünyaya tanıtmak için başlattığımız Ayva festivalinin üçüncüsünü düzenliyoruz.10 yıldan bu yana yaptığımız belediye başkanlığı süresince ilçemize çeşitli hizmetleri kazandırmak adına çok gayret ettik. Belediyeciliğin yol, asfalt veya çöp temizlemekten ibaret olmadığı felsefesiyle hareket ediyoruz. İlçemize değer katacak çalışmalarımız oldu. Marka tescilini yaptırdığımız, coğrafi işareti için başvuruda bulunduğumuz ayvanın festivalinin 12-13 Ekim tarihleri arasında ikincisini gerçekleştirecek olmanın gururu ve heyecanını yaşıyoruz.Tüm misafirlerimizi bekliyoruz.

Ercan DEMİR-geyvemedya.com

 

 

 

 

Geyve yi Fest,val Coşkusu Sardı.

 

https://youtu.be/jRrP0bZYLtY?t=15

https://youtu.be/FqZG6J1z3Iw?t=5

https://youtu.be/vwFpGHwFNKY

https://youtu.be/WAVzPd1qiHY

https://youtu.be/WvJAgpFJa3M