Geyve’nin lezzetlerini tattılar

“Geyve, Yeni Hizmetlerle Buluşacak”
Ekim 12, 2018
Geyve Yöresel Ürünler Hayran Bıraktı..
Kasım 29, 2018

Geyve’nin lezzetlerini tattılar

Ebru Akel’in sunumuyla Show TV’de yayınlanan “Kendine İyi Bak” programının 216. Bölümünde; Protez Uzmanı ve Diş Hekimi Dr. İlker Arslan ağız ve diş sağlığına dair soruların yanıtlarıyla konuk olurken, Estetik ve Plastik Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Hayati Akbaş estetik ve güzelliğe dair merak edilenleri paylaştı.

Pratik Bilgiler Uzmanı Meltem Açıkel hayatı kolaylaştırmaya yardımcı önerilerde bulunurken, Geyve Yöresel Ürünler Üretim merkezinden Melek Tuna ve Ayşe Turhan Koza kabuğu, ayva reçeli ile çarşaf böreği tarifi verdi.

YÖRESEL SEPETİ HEDİYE ETTİLER

Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi Müdürü Sevilay Çınar, Ebru Akel ve ekibine, üretim merkezinde Geyveli hanımlar tarafından üretilen, Ayva Reçeli, Ayva Ekşisi, Ayva Lokumu, Erişte, Ispanaklı Makarna ile Geyve Ayvasından oluşan sepeti hediye ettiler. Akel, üretilen ürünlerin tek merkezde ve çalışan hanımlar tarafından üretilmesine hayran kalırken en yakın zamanda Geyve’yi ve Geyve Yöresel ürünler Üretim Merkezini ziyaret etmek istediğini söyledi.

ŞALVAR GİYDİ
Programın sunucusu Ebru Akel, Geyve’den gelen konuklarıyla birlikte şalvar giydiği programda, bir yandan diğer konuklarıyla ilgilenirken diğer yandan da Geyve’nin nefis lezzetlerinin yapımına başlayan hanımları takip etti. Programda Geyve Yöresel Ürünler personeli Melek Tuna, Çarşaf Böreği yaparken, Ayşe Turhan Nohutlu Mantı (Koza kabuğu) ile Ayva reçeli yaptı.

Geyveli hanımların kendi yaptıkları ekşi mayalı ekmek ile Cevizli Lokumun tadına bayılan Ebru Akel misafirleri ile bir başka programda yeniden ağırlamak üzere ayrıldılar.

https://www.haberlisin.com/geyve-nin-lezzetlerini-tattilar/26924/